O festivalu

Sbírka motýlů, to je divadelní festival pro diváky všech věkových kategorií i divadelních chutí. Koná se již od roku 2006 a jeho pořadatelem je občanské sdružení Lysina lenina. Každoročně přivábí kolem 2.000 lidí z Nového Města na Moravě a okolí. Psalo se o něm i v MfDNES. Vy jste ještě nebyli?

článek v MfDNES

Sbírka motýlů, to je několik dní plných divadla. Divadla, které diváka zároveň kultivuje i pobaví, které je cenově dostupné, ale přitom kvalitní. Festival ale nenabízí jenom zážitky v hledišti. Je to rovněž prostor pro setkávání lidí, kteří se zajímají o kulturní dění, kteří přijdou rádi na koncert nebo na workshop. Těch několik dní je jakýmsi okýnkem do barevného světa, v němž město ožívá pro svoje občany jindy nevídanou nabídkou kulturních akcí.

Sbírka motýlů, to je divadelní festival na malém městě, kde účinkují soubory z celé České republiky. Dejvické divadlo. HaDivadlo. Petr Vaněk. Líšeň. MINOR. Buranteátr. DRAK. Západočeské divadlo Cheb. Městské divadlo Mladá Boleslav. DNO. Komedianti na káře. Martin Hak. 100 opic. Dřevěné divadlo. De Facto Mimo. Klicperovo divadlo. Divadlo Ungelt. Cink Cink Cirk. A další. A nejen divadelníci, ale i skvělí muzikanti se nechávají chytat do síťky. Žofie Kabelková. Poletíme. Nuck Choris Gang. Timudej. Hm… Zrní. Střídmí klusáci v kulisách višní. Cirkus Cermaque. Chcete být také „připíchnuti“ do vitrínky s divadelními a hudebními motýly, kteří zaletěli až na Vysočinu? Klik na sekci Kontakty je krok správným směrem!

Sbírka motýlů, to je dobrovolnický projekt, který vyrůstá z lásky k divadlu a z naděje, že kultura nemusí vzkvétat jen ve velkoměstech. Zajímá Vás, jaké soubory na festivalu vystupují? Čí podpoře se festival těší? Kdo přesně stojí za jeho organizací? Stáhněte si elektronickou verzi našich jedinečných Divadelních novin, které vyšly v roce 2011.

Divadelní noviny 2011

Sbírka motýlů, to je křehká událost, která potřebuje podporu silných partnerů. V minulých letech nám krylo záda město Nové Město na Moravě, kraj Vysočina, Sberbank CZ (dříve Volksbank CZ), Nadace Život umělce, Nadace Vodafone, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Auto … a další. Líbí se Vám, co děláme, a chcete nás podpořit? Staňte se mecenášem Sbírky motýlů 2015! Obraťte se na programovou ředitelku festivalu a spolupráce na dobrém díle může začít.