Patroni

Marie ŠvestkováPro rok 2015 se patronkou festivalu stává Novoměšťačka Marie Švestková. Divadelní vzdělání získala na pražské DAMU, hrála v souboru Divadlo koňa a motora, hostovala v inscenacích Studia Hrdinů a v několika nezávislých projektech. Věnuje se také storytellingu, tedy umění vyprávět příběhy. Nyní je v angažmá Městského divadla Kladno, více zde.

 

Pro rok 201429 se patronkou festivalu stává novoměstská rodačka, herečka Klára Štěpánková, absolventka žďárské ZUŠ a pražské DAMU. Od roku 2009 má angažmá v Západočeském divadle Cheb, působila v uskupení Divadlo Letí a také jako zpěvačka Žďárského swingového orchestru. Více zde.

 

 

Pro rok 2013 se patronkou Sbírky motýlů stává herečka Marie Vančurová, která absolvovala žďárskou ZUŠ a činohru na brněnské JAMU. Hrála v Městském divadle Zlín, Buranteatru, Divadle Šumperk, Národním divadle v Brně, studiu Polárka, a dalších. Rozhovor s ní  z únorového Novoměstska k přečtení zde.

 

Pro rok 2012 se patronem Sbírky motýlů stal divadelní (MINOR, Komedie, VOSTO5), filmový (Tobruk) a televizní herec a moderátor Petr Vaněk, opět absolvent pražské DAMU, rodák ze Žďáru nad Sázavou.

Zajímá Vás? Další informace na www.petrvanek.com.

 

 

 

Patronem festivalu byl v roce 2011 absolvent pražské DAMU, divadelní režisér a dramaturg Jan Jirků, který spolupracoval s řadou významných českých souborů (např. pražský MINOR či brněnská Polárka) a který je absolventem novoměstské ZUŠ.

Chcete o Jankovi vědět víc? Prosím.